premiile gopo - editia a XI-a // martie 2017

Asociaţia pentru Promovarea Filmului Românesc organizează cea de-a zecea ediţie a Galei Premiilor Gopo. Acest eveniment anual premiază valorile cinematografiei româneşti actuale.
 

facebook




Postat în 28.02.2013

Programul complet al proiectiilor de la Cinema Union


 

Sâmbătă, 2 martie

16:00 / Scurtmetraje nominalizate: Blu, Chefu’, De azi înainte, Pastila fericirii, Tatăl meu e cel mai tare, Gândacul

18:30 / Un gând, un vis, Doyle...şi-un pix (r. Bogdan Ilie-Micu, nominalizat la categoria Cel mai bun documentar)

 

Duminică, 3 martie

16:30 /O lună în Thailanda (r. Paul Negoescu, nominalizat la categoria Cel mai bun film de debut)

18:30 / Undeva la Palilula (r. Silviu Purcărete, 11 nominalizări, între care: Cel mai bun film, Cea mai bună regie, Cel mai bun film de debut)

 

Luni, 4 martie

16:00 /Le Havre (r. Aki Kaurismaki, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

18:00 /Tatăl Fantomă (r. Lucian Georgescu, 6 nominalizări, între care: Cea mai bună imagine, Cel mai bun montaj, Cea mai bună muzică originală)

20:00 /Visul lui Adalbert (r. Gabriel Achim, 9 nominalizări, între care : Cel mai bun film, Cea mai bună regie, Cel mai bun scenariu, Cel mai bun film de debut)

 

Marţi, 5 martie

16:00 /Holy Motors / Motoare sfinte (r. Leos Carax, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

18:00 / Despre oameni şi melci (r. Tudor Giurgiu, 8 nominalizări, între care: Cel mai bun film, Cea mai bună regie, Cel mai bun scenariu)

20:00 /Toată lumea din familia noastră (r. Radu Jude, 9 nominalizări, între care: Cel mai bun film, Cea mai bună regie, Cel mai bun scenariu, Cel mai bun actor într-un rol principal)

 

Miercuri, 6 martie

17:00 /Aici...adică acolo (r. Laura Căpăţână Juller, nominalizat la categoria Cel mai bun documentar)

 

Joi, 7 martie

16:00 / Tinker Tailor Soldier Spy / Un spion care ştia prea multe (r. Tomas Alfredson,

nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

18:30 /Turn off the lights (r. Ivana Mladenovic, nominalizat la categoria Cel mai bun documentar)

20:00 /Şi caii sunt verzi pe pereţi (r. Dan Chişu, 7 nominalizări, între care: Cel mai bun scenariu, Cel mai bun actor într-un rol principal, Cel mai bun actor într-un rol secundar)

 

 

Vineri, 8 martie

16:00 /Holy Motors / Motoare sfinte (r. Leos Carax, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

18:00 /Le gamin au vélo / Băiatul cu bicicleta (r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

20:00 /Tinker Tailor Soldier Spy / Un spion care ştia prea multe (r. Tomas Alfredson,

nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

 

Sâmbătă, 9 martie

12:30 /Le gamin au vélo / Băiatul cu bicicleta (r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

14:30 / Gone Wild (r. Dan Curean, nominalizat la categoria Cel mai bun documentar)

16:30 / 8 martie (r. Alexandru Belc, nominalizat la categoria Cel mai bun documentar)

18:00 /Le Havre (r. Aki Kaurismaki, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

20:00 /O lună în Thailanda (r. Paul Negoescu, nominalizat la categoria Cel mai bun debut)

 

 

Duminică, 10 martie

13:30 / Le Havre (r. Aki Kaurismaki, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

15:30 / Tinker Tailor Soldier Spy  / Un spion care ştia prea multe (r. Tomas Alfredson,

nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

18:00 /Le gamin au vélo / Băiatul cu bicicleta (r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)

20:00 /Holy Motors / Motoare sfinte (r. Leos Carax, nominalizat la categoria Cel mai bun film european)